Збільшити розмір шрифту

20.03.2024

Головна | Новини

Мешканець Дніпропетровщини погасив понад 400 тис грн заборгованості зі сплати аліментів

Утримання  дітей батьками до повноліття (18 років) - це не просто формальність, а обов'язок, який потрібно виконувати сумлінно. Однак, через низку обставин не всі батьки дотримуються визначеної норми, що згодом може призвести до серйозних наслідків.  

Так, мешканець Дніпропетровщини, в результаті довготривалого не виконання свого батьківського обов’язку,  накопичив заборгованість зі сплати аліментів у розмірі 270 тисяч гривень. Оскільки його сукупний розмір боргу перевищив суму відповідних платежів за три роки, крім передбачених Законом України «Про виконавче провадження» заходів примусового виконання рішення, на неплатника був також накладений штраф у розмірі 50% суми заборгованості зі сплати аліментів.

Державним виконавцем Софіївського відділу державної виконавчої служби у Криворізькому району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) було звернуто стягнення на майно боржника, а саме земельну ділянку загальною площею майже 8 га, та вжито заходів щодо реалізації вказаного арештованого майна на електронних торгах.  Кошти, які надійшли від реалізації майна боржника погасили: заборгованість у повному розмірі, нарахований штраф на користь стягувача у розмірі 120 тисяч гривень, а також 27 тисяч гривень виконавчого збору на користь держави.

Важливо пам'ятати, що батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, а також у разі продовження навчання до 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.  При цьому, розмір аліментних зобов'язань батьки можуть визначити добровільно. Їх розмір повинен бути достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.  В іншому випадку аліменти можна стягнути через суд.  Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка або  син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Однак, право на утримання припиняється у разі припинення навчання.