Збільшити розмір шрифту

31.05.2024

Головна | Новини

“єМалятко”: просте і зручне оформлення документів для новонароджених

З появою на світ малечі у батьків з’являється дуже багато приємного клопоту та нових питань. Одним з яких є державна реєстрація народження дитини та отримання її першого документу – свідоцтва про народження. Оформити та зареєструвати факт народження дитини потрібно протягом  місяця з дня народження. 

Наразі подати заяву про державну реєстрацію дитини можна як офлайн, так і онлайн. Нагадаємо про комплексну електронну публічну послугу “єМалятко” (далі - послуга “єМалятко”), яка суттєво полегшує процес отримання необхідних для малечі державних послуг. 

Механізм, а також перелік відомостей та/або документів, що необхідні для її надання регулюється Порядком надання комплексної електронної публічної послуги “єМалятко”, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2023 р. № 853 (далі – Порядок).

Послуга “єМалятко” надається виключно за бажанням батьків дитини чи одного з них шляхом подання заяви про державну реєстрацію народження.

Подати заяву можна:

  • особисто через Портал Дія https://diia.gov.ua/;

  • через центр надання адміністративних послуг;

  • безпосередньо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану;

  • у закладі охорони здоров’я, що надає медичну допомогу при пологах, за умови співробітництва відділу державної реєстрації актів цивільного стану та закладу охорони здоров’я на основі відповідного меморандуму.

У разі коли відомості про батька дитини вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян за заявою матері дитини, відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, отримання послуги “єМалятко” здійснюється лише за заявою матері.

Послуга надається за умови, що батьки дитини є громадянами України; щодо дитини було видано медичний висновок про народження чи медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о) або судом ухвалене рішення про встановлення факту народження дитини; на момент подання заяви народження дитини не зареєстровано органом державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до п. 3 Порядку, послуга “єМалятко” складається з таких послуг:

1) Державна реєстрація народження та визначення походження дитини.

2) Декларування місця проживання дитини.

3) Призначення допомоги при народженні дитини.

4) Внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я.

5) Реєстрація дитини у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

6) Внесення інформації про дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з автоматичним формуванням унікального номера запису в ньому.

7) Надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

8) Видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

9) Призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Тобто, за однією заявою можна отримати одночасно 9 державних послуг від різних органів влади.

Щоб скористатись зазначеною послугою онлайн, необхідно зареєструватися або авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою електронного підпису, заповнити онлайн-форму та вибрати із запропонованого переліку послуги, які хочете замовити, підписати заяву електронним підписом.

Після цього заяву про державну реєстрацію народження дитини буде автоматично надіслано до обраного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

Коли свідоцтво про народження буде готове, на електронну пошту прийде лист-сповіщення. Забрати свідоцтво у відділі ДРАЦС може той з батьків, хто подавав та підписував заяву.

Після отримання свідоцтва про народження батьки можуть завантажити це свідоцтво до застосунку Дія у своїх смартфонах, зазначивши серію та номер свідоцтва.

“єМалятко” – це зручно, швидко та надійно!