12.03.2025
Головна | Новини
У Кропивницькому фахівці сектору судової роботи провели робочу зустріч з керівництвом 3 районних відділів, а також сектору ювенальної пробації м. Кропивницького
10 років пробації України: шлях можливостей та змін.
12 березня 2025 року, з нагоди 10-ї річниці Пробації України, у Кропивницькому фахівці сектору судової роботи та міжнародної правової допомоги разом та регіонального координатора Андрія Грималюка провели робочу зустріч з керівництвом Кропивницького районного відділу №1, Фортечного, Подільського районних відділів, а також сектору ювенальної пробації м. Кропивницького.
Під час заходу начальник Кропивницького районного відділу №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Олександр Мірошник виступив із доповіддю про історію, функції та місію пробації, а також розповів про її вплив на подальшу долю засуджених.
«Слоган пробації України – "Пробація України – можливості для змін!" І це не просто гасло, а реальний шанс для тих, хто оступився, змінити своє життя, адаптуватися до суспільства та не повторити помилок минулого», – зазначив Олександр Мірошник.
Регіональний координатор Андрій Грималюк підкреслив важливість ефективної співпраці в цьому напрямі: «Пробація – це не лише контроль і обмеження. Це, перш за все, підтримка. Це можливість допомогти людині не просто відбути покарання, а змінити себе, стати частиною суспільства. І для цього важлива взаємодія всіх структур – юстиції, соціальних служб, психологів, пробаційних інспекторів. Разом ми формуємо майбутнє, де є реальний шанс на виправлення.»
Про роль пробації у формуванні правозастосовної практики України розповіла фахівчиня з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини сектору судової роботи та міжнародної правової допомоги у Кіровоградській області Наталія Кобилат. Вона наголосила, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) має значний вплив на розвиток кримінального правосуддя в Україні, зокрема у сфері застосування пробації як альтернативи позбавленню волі. Європейські стандарти сприяють гуманізації кримінальної політики, розширенню альтернативних покарань та вдосконаленню захисту прав людини. Подальший розвиток національного законодавства з урахуванням рішень ЄСПЛ дозволить зробити систему кримінальної юстиції більш ефективною та справедливою.
Олег Дерев’янко, головний спеціаліст сектору судової роботи та міжнародної правової допомоги у Кіровоградській області, зупинився на питаннях передачі громадян України, засуджених іноземними судами, для відбування покарання в Україні. Він пояснив порядок виконання вироків судів іноземних держав відповідно до міжнародних договорів та кримінального процесуального законодавства України.
Зустріч стала важливим кроком у зміцненні співпраці між органами пробації, юстиції та міжнародними інституціями. Адже пробація – це про людяність, про шанс, про можливість почати все спочатку.