02.05.2025
Головна | Новини
У Кропивницькому провели зустріч зі студентами Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права імені М.П. Сая
Студенти Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права імені М.П. Сая отримали унікальну нагоду поспілкуватися з фахівцями сектору судової роботи та міжнародної правової допомоги у Кіровоградській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), які детально розкрили теми:
– «Порядок звернення до Європейського суду з прав людини»
– «Міжнародне співробітництво у цивільних і кримінальних справах».
Мета зустрічі — розширити знання про захист прав людини. Оскільки саме на нашій молоді лежить завдання формувати нову правову культуру України.
Наталія Кобилат — головна спеціалістка з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини сектору судової роботи та міжнародної правової допомоги у Кіровоградській області — детально пояснила:
– Що таке ЄСПЛ та яку роль він відіграє в системі захисту прав людини;
– Які права захищає Європейська конвенція з прав людини;
– Хто має право звертатися до ЄСПЛ;
– Які умови прийнятності скарги, етапи розгляду справи в суді та приклади рішень ЄСПЛ, що стосуються України.
Особливий акцент — на практиці:
– студентам показали офіційний формуляр скарги;
– пояснили, як уникнути типових помилок при зверненні до ЄСПЛ;
– наголосили, що перед поданням скарги до ЄСПЛ — потрібно пройти всі національні судові інстанції.
Олег Дерев’янко, головний спеціаліст того ж сектору, познайомив аудиторію з напрямами роботи Міжрегіонального управління з питань міжнародного співробітництва у цивільних і кримінальних справах, а також окреслив порядок застосування судами України міжнародних договорів при виконанні запитів іноземних судів про правову допомогу та порядок звернення з аналогічними запитами до іноземних судів в рамках розгляду цивільних і кримінальних справ.
Увагу студентів також було акцентовано на окремому напрямку міжнародного співробітництва – питанні щодо стягнення аліментів за кордоном. Доповідач розповів, як стягнути аліменти з боржника, що мешкає за межами України, — на підставі міжнародних договорів, зокрема Гаазької Конвенції 2007 року. Також пояснив, які заяви можуть подаватися, і як це зробити правильно.
Окрім того, Олег Дерев'янко висвітлив тему — захист дітей від незаконного переміщення. Йшлося про Гаазьку Конвенцію 1980 року, яка дозволяє повернути дитину до країни її постійного проживання у випадках викрадення або незаконного утримання за кордоном.
Студенти активно долучалися до дискусії, ставили запитання та обговорювали реальні кейси.